BrainMax Silymarin Complex, 90 rastlinných kapsúl Extrakt z pestreca na posilnenie zdravia pečene / Výživový doplnok

Kód: 99996.91
Novinka
Značka: BrainMax
€20,15
Skladom (>5 ks)

Zdravie pečene je základom pre zdravie tela. BrainMax Silymarin Complex obsahuje silný extrakt z pestreca mariánskeho, bohatého na silymarín v účinnej dávke 400 mg. Silymarín ako silný antioxidant podporuje detoxikačné mechanizmy pečene, chráni ich pred škodlivými látkami a prispieva k ich normálnej činnosti. Komplex tiež obsahuje extrakt z artičoka, ktorý podporuje zdravie pečene a trávenia, kurkumín a koreň púpavy, ktorý prispieva k detoxikácii a podpore tráviaceho systému. 100% prírodná podpora funkcie pečene a zlepšenie vitality.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

liver
Podpora zdravia pečene
antioxidant ikona
Antioxidačné vlastnosti
imunita
Posilnenie imunity

Na čo slúži pečeň?

Pečeň funguje ako filter, ktorý odstraňuje toxíny z krvi a zabraňuje ich usadzovaniu v tele. Keď je pečeň preťažená toxínmi, začínajú zlyhávať podobne ako upchatý vysávač. To môže viesť k únave, oslabeniu imunitného systému, zhoršeniu pleti (akné, ekzémy) a tráviacim problémom. Ak pečeň nefunguje správne, telo ako celok nefunguje dobre.

Čo spôsobuje zlé fungovanie pečene
8 faktu o pečeni

Okrem detoxikácie organizmu pečeň vykonáva ďalšie kľúčové úlohy:

 • hlavným orgánom metabolizmu alebo látkovej premeny.
 • Hrajú kľúčovú úlohu v metabolizme sacharidov, tukov a bielkovín.
 • Produkujú žlč, čím pomáhajú tráveniu.
 • Produkujú niektoré hormóny a niektoré hormóny likvidujú (inzulín, steroidné hormóny).
 • Sú zásobným orgánom glykogénu, železa, niektorých vitamínov a minerálov.
 • Sú v nich tvorené bielkoviny krvnej plazmy.

Ako prebieha detoxikácia?

V 1. fáze detoxikácie pečeň odbúravajú chemikálie, ako drogy, hormóny a pesticídy, na menej škodlivé toxíny, čo produkuje voľné radikály, ktoré môžu poškodiť pečeňové bunky. V 2. fáze sa toxíny, ako nikotín a kofeín, menia na vo vode rozpustné zlúčeniny, ktoré telo ľahko vylúči žlčou alebo močom. Počas tejto fázy pečeň opäť produkujú voľné radikály, čo môže viesť k poškodeniu pečeňových buniek.

Fáza detoxikácie v pečeni
Ako mať rád svoju pečeň

Ako podporiť detoxikáciu pečene?

 • Zdravá strava: Konzumujte vyváženú stravu bohatú na ovocie, zeleninu, celozrnné obilniny a zdravé tuky. Potraviny ako cesnak, brokolica, kapusta a listová zelenina môžu podporiť detoxikáciu.
 • Dostatočná hydratácia: Pitie dostatočného množstva vody pomáha obličkám a pečeni odstraňovať toxíny z tela.
 • Obmedzenie alkoholu: Minimalizujte príjem alkoholu alebo ho úplne vynechajte, pretože alkohol nadmerne zaťažuje pečeň.
 • Pravidelný pohyb: Fyzická aktivita pomáha zlepšiť celkové zdravie a podporiť funkciu pečene.
 • Zníženie užívania liekov a toxínov: Obmedzte nadmerné užívanie liekov, pokiaľ to nie je nutné, a vyhýbajte sa expozícii toxickým chemikáliám.
 • Udržiavanie optimálnej telesnej hmotnosti: Obézni ľudia sú náchylnejší na nealkoholické tukové ochorenie pečene. Udržiavanie zdravej hmotnosti znižuje záťaž pečene.
pestrec mariansky

Pestrec: Najsilnejší extrakt štandardizovaný na 400 mg silymarínu

Hlavnou zložkou nášho komplexu je extrakt z pestreca mariánskeho s obsahom 80% silymarínu. Flavolignany silybín, silydianín a silychristín, ktoré tvoria silymarín, majú mocné detoxikačné vlastnosti a podporujú regeneráciu pečeňových buniek. Silymarín chráni pečeň pred toxínmi a škodlivými látkami a zároveň ich chráni pred poškodením voľnými radikálmi. Tento účinok nielen podporuje zdravie pečene, ale taktiež reguluje hladinu cukru v krvi, podporuje činnosť srdca a zvyšuje odolnosť organizmu proti vonkajším vplyvom a infekciám.

  • Podporuje detoxikáciu tela a očistiť pečeň od nahromadených toxických látok.
  • Zlepšuje funkciu pečene a optimalizuje procesy trávenia a metabolizmu.
  • Posilňuje imunitný systém a zvýšiť celkovú odolnosť organizmu.
  • Ochraňuje pečeň pred poškodením voľnými radikálmi a toxickými látkami z prostredia.
  • Tento extrakt je štandardizovaný na 80% silymarínu.

BrainMax Silymarin Complex

BrainMax Silymarin, ktorý ponúka jedinečnú kombináciu rastlinných extraktov známych svojim pozitívnym vplyvom na pečeň. Tieto extrakty podporujú detoxikáciu pečene, zvyšujú ich odolnosť voči škodlivým látkam a zlepšujú ich celkovú funkciu. Silymarín posilňuje pečeň, optimalizuje trávenie a prispieva k silnejšej imunite.

silymarín

Extrakt z artičoku

Artičok je bohatý na látky podporujúce zdravie pečene, ako sú cinarin a chlorogenová kyselina. Vďaka tomu artičok podporuje trávenie a detoxikáciu tela. Extrakt z artičoku obsahuje látky, ktoré stimulujú tvorbu žlče, čo môže pomôcť pri rozklade ťažkých tukov a detoxikácii pečene. Jeho bohatý obsah antioxidantov pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi, čím podporuje celkové zdravie a odolnosť organizmu.

 • Podporuje regeneráciu a ochranu pečene pred škodlivými látkami a toxíny.
 • Zlepšuje trávenie a vstrebávanie živín, čo prispieva k celkovému zdraviu a vitalite.
 • Posilňuje imunitný systém a zvyšuje odolnosť organizmu voči stresu a vonkajším vplyvom.
 • Optimalizuje metabolizmus a podporuje úbytok váhy pri zachovaní zdravia pečene.
artycok
púpava_1

Extrakt z koreňa púpavy

Detoxikačné vlastnosti púpavy sú dobre známe, pretože pomáha pečeňovému orgánu odstraňovať toxíny a škodlivé látky, ktoré sa môžu hromadiť v tele. Tento koreň obsahuje významné látky ako flavonoidy a inulín, ktoré podporujú produkciu žlče a uľahčujú trávenie, čo znižuje záťaž pečene a prispieva k ich zdravej funkcii. Jedným z ďalších pozitívnych účinkov koreňa púpavy na zdravie pečene je jeho diuretický efekt. Pomáha odplavovať nadbytočné tekutiny z tela, čím podporuje detoxikáciu a znižuje zaťaženie pečeňového tkaniva.

Kurkumín: extrakt s maximálnym účinkom

Kurkumín je účinná látka kurkumy na podporu zdravia pečene a prevenciu pečeňových ochorení, ktorá pomáha pečeni niekoľkými spôsobmi:

 • Ochrana pred oxidatívnym stresom: Ako silný antioxidant chráni kurkumín pečeň pred poškodením voľnými radikálmi.
 • Podpora detoxikácie: Kurkumín podporuje funkciu pečeňových enzýmov zapojených do detoxikácie, čím zlepšuje schopnosť pečene odstraňovať toxíny z tela.
 • Prevencia pečeňového poškodenia: Štúdie naznačujú, že kurkumín môže pomáhať chrániť pečeň pred poškodením spôsobeným toxínmi, ako sú alkohol a niektoré lieky.
kurkumín2

Zázvor, kurkumín a piperín

Zázvor, kurkumín a piperín tvoria synergickú kombináciu prírodných látok, ktoré poskytujú vynikajúcu podporu pre zdravie pečene. Kurkumín, silný antioxidant, ktorý podporuje produkciu žlče. Piperín z čierneho korenia zvyšuje vstrebávanie kurkumínu, čo zlepšuje jeho účinky. Táto kombinácia účinne detoxikuje pečeň, chráni ich pred škodlivými vplyvmi a podporuje ich regeneráciu.

zazvor, kurkuma, piperín

Dávkovanie

2 kapsule denne.

Neviete, či je pre Vás produkt vhodný?

Neváhajte a opýtajte sa našich odborných poradcov! Kontaktovať ich môžete telefonicky od pondelka do piatku medzi 8:00 - 18:00, prípadne e-mailom.


+421 222 205 175 alebo objednavky@brainmarket.sk

zakaznícka podpora

Zloženie v 2 kapsulách
Množstvo v 1 kapsule %RHP*
Extrakt z pestreca mariánskeho (80 % silymarínových flavonoidov = 400 mg silymarínu)
500 mg
***
Extrakt z artičoku (list)
100 mg
***
Extrakt z koreňa púpavy 10:1
100 mg
***
BIO extrakt kurkumínu (95% kurkumín)
100 mg
***
Prášok z koreňa zázvoru (štandardizovaný extrakt pre podzemky)
50 mg
***
Extrakt z čierneho korenia (90 % piperínu = 3 mg piperínu)
3,33 mg
***
* % dennej referenčnej hodnoty príjmu
*** denná referenčná hodnota príjmu nie je stanovená
 
1.Saller, R., Meier, R., & Brignoli, R. (2012). Use of Silymarin v Treatment of Liver Diseases. Drugs , 61, 2035-2063.
 
2.Gillessen, A., & Schmidt, H. (2020). Silymarín ako Supportive Treatment in Liver Diseases: A Narrative Review. Advances in Therapy , 37, 1279 - 1301.
 
3.Shaker, E., Mahmúd, H., & Mnaa, S. (2010). Silymarín, antioxidant a Silybum marianum extracts prevent liver damage.
 
4.Flora, K., Hahn, M., Rosen, H., & Benner, K. (1998). Pestrec mariánsky (Silybum marianum) na liečbu ochorení pečene. American Journal of Gastroenterology , 93, 139-143.
 
5.Surai, P. (2015). Silymarín ako prírodný antioxidant: Prehľad súčasných dôkazov a perspektív. Antioxidanty , 4, 204-247.
 
6. Ramasamy, K., & Agarwal, R. (2016). Modulatory účinkov silibíninu v rôznych bunkách signaling cesta proti libier disorders a rakoviny: Comprehensive review. Biomolecules & Therapeutics, 24(1), 99-109.
 
7. Loguercio, C., & Festi, D. (2014). Hepatoprotective effect of silymarín. Digestívne a Liver Disease, 43(1), 1-6.
 
8. Bostancıoğlu, B., & Saner, G. (2013). Milk thistle: a future potenciálne anti-osteoporotic and fracture healing agent. Journal of Ethnopharmacology, 146(3), 816-824.
 
9. Simoes, CMO, Amoros, M., & Girre, L. (2009). Clinická účinnosť, bezpečnosť a tolerovateľnosť BIO-C (micronizovaná Silymarín) as a galactagogu. Journal of Ethnopharmacology, 124(2), 164-171.
 
10. Kazemi, T., Hady, A., Momtaz, M., & Clark, CCT (2016). Silymarín v Type 2 Diabetes Mellitus: A Systematický Review a Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials. Phytotherapy Research, 30(6), 961-970.

Zloženie: Extrakt z pestreca mariánskeho (80% silymarínových flavonoidov = 400 mg silymarínu), artičokový extrakt (list), koreň púpavy extrakt 10:1, extrakt z BIO kurkumy (95% kurkumín), prášok z koreňa zázvoru (štandard z čierneho korenia (90% piperinu = 3 mg piperinu), oxid kremičitý. Rastlinná kapsula na báze HPMC.

Distribútor: Votamax sro, Hladnovská 83/93, Ostrava

Skladovanie: Pri izbovej teplote, na suchom a tmavom mieste. Uzavretý výrobok môže obsahovať kyslík-absorbujúce vrecko. Možno ho bez obáv vyhodiť.

Hmotnosť: 90 rastlinných kapsúl.

Dodatočné parametre

Kategória: BrainMax doplnky stravy
Forma: Kapsule
Pre jedincov riešiacich: Zvýšenie antioxidačnej kapacity, Zdraví jater
Veľkosť balenia: 90 rastlinných kapsúl
Výrobca: BrainMax

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: