Ajurvédske čaje

Bylinné čajové zmesi vychádzajúce z Ajurvédskej tradície, ktoré sú známe po stáročia, výborne chutia a majú blahodarný vplyv na naše zdravie. Starostlivo vybrané zmesi harmonizujú telesné funkcie, podporujú látkovú výmenu a vďaka svojej tradícii sú základom celého ajurvédskeho lekárstva.

Ajurvédská tradícia

sanskrte ajurvéda znamená vedu o živote. Na rozdiel od modernej vedy, ktorá sa zameriava na liečbu konkrétnej choroby, je ajurvéda holistická forma zdravého životného štýlu, ktorá ctí myseľ, telo a ducha. Zahŕňa stravu, životný štýl, bylinky a jogu, ktoré skutočne liečia zvnútra.

Ájurvéda bola vyvinutá v starovekej Indii, takmer pred 5000 rokmi, aby pomohla ľuďom dosiahnuť optimálne zdravie, energiu a rovnováhu v živote. Klasické ajurvédske texty začínajú popismi prenosu lekárskych znalostí od bohov k mudrcom, ktorí ich potom učili ľudských lekárov.

Sila a tradícia ajurvédských čajov

Ájurvédské čaje sú tradičné bylinné čaje podávané v ajurvédskej medicíne. Je kľúčovou súčasťou ajurvédy, ktorá pomáha ľuďom dosiahnuť zdravie, kondíciu a vitalitu. Ajurvédsky čaj je troch typov - čaj Vatha, Pitha a čaj Kapha. Tieto čaje sú vyrobené z rôznych bylín a prvkov a majú detoxikovať a prečisťovať telo. Tieto ajurvédske čaje sú známe tým, že podporujú zdravie a vytrvalosť.

Základný spôsob prípravy týchto bylinných čajov zostáva vo všetkých troch prípadoch rovnaký, použité bylinky sa však líšia podľa druhu pripravovaného čaju. Čaj Vatha musí obsahovať bylinky, ako je fenikel, klinčeky, zázvor, škorica, sladké drievko, stévia atď. Čaj Pitha musí obsahovať prvky ako zázvor, kardamóm, fenikel, ruža, sladké drievko, stévia. Čaj Kapha musí v ideálnom prípade obsahovať prísady ako klinčeky, škorica, sladké drievko, zázvor, kardamóm, čierne korenie.

Zdravotné prínosy pitia Ajurvédskeho čaju sú obrovské a siahajú od podpory chudnutia, sú efektívne pri podpore trávenia a pri zažívacích ťažkostiach, rozjasnení pleti, detoxikácie tela a podpory vitality organizmu. V tejto sekcii nájdete ajurvédske čaje zložené podľa ajurvédskych receptov v tej najvyššej kvalite.

Najpredávanejšie

1 položiek celkom
czev tulsi brahmi 900x900
€5,45
5544