NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Vyskúšajte zdravé raňajky v podobe granoly TU
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

Oolong - Polofermentované čaje

Najpredávanejšie

formosa oolong 1 kg
€5,65 –15 %
Formosa Oolong, 100 g
Momentálne nedostupné
3749
Pôvodne: €5,65  (–15 %)
€4,80
2 položiek celkom
formosa oolong 1 kg
€5,65 –15 %
Formosa Oolong, 100 g
Momentálne nedostupné
€4,80

Čaj pochádza z taiwanskej farmy vo Fujiane. Tmavo zelené zvinuté listy rastlinnej vône dávajú po zaliatí kompaktnú, príjemne zaoblenú chuť s ľahko praženou notou.

3749
36201 sonnentor oolong cerny caj sypany bio 40 g
€3,20

Sladová, trpká a kvetinová vôňa v jednej šálke čaju.

36201

Oolong okrem toho, že je vynikajúci spoločník pre chvíle oddychu, má tento polofermentovaný čaj unikátne účinky na ľudský organizmus. Pomáha znižovať krvný tlak, vďaka antioxidantom chráni srdce a obsahuje väčšie množstvo zinku.

Čaj Oolong je tradičný čínsky čaj a jeho slávny druh pochádza z provincie Fuijan v Číne a získava sa z listov, púčikov a konárov rastliny Camellia Sinensis. Ide o rovnakú rastlinu, ktorá sa používa na výrobu zeleného čaju, ale rozdiel je v spôsobe spracovania čaju. Čaj oolong možno konzumovať v Číne, na Taiwane, v Japonsku a Indii.

Čaj oolong sa vyrába z rovnakej rastliny, z ktorej sa vyrába zelený a čierny čaj. Listy oolongu sa však spracovávajú pomocou tímového procesu zvaného oxidácia, pri ktorom sú čajové lístky vystavené vzduchu. To spôsobí, že listy po určitú dobu fermentujú a oxidujú, na základe čoho listy získavajú chuť, farbu atď. Čaje oolong sú často formované do pevne zvinutých guličiek, ktoré sa postupne rozvinú, ako sa čaj máča, takže sú vhodné pre viac nálevov.

  • Vitamíny – vitamín A, vitamín B, vitamín C, vitamín E a vitamín K
  • Minerály – vápnik, mangán, meď, karotén, selén a draslík
  • Antioxidanty – polyfenolické zlúčeniny ako katechíny, theaflavín, kyselina gallová, kyselina chlorogenová, EGCg atď.
  • Kofeín 
  • Aminokyselina – theanín

Rovnako ako čierne alebo zelené čaje si čaj oolong môžete vychutnať horúci alebo ľadový; teplota neovplyvní všetky úžasné zdravotné prínosy. Pri príprave čaju ho nechajte lúhovať celých päť minút, aby ste dosiahli maximálnu účinnosť.