NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Vyskúšajte zdravé raňajky v podobe granoly TU
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

Biele čaje

Najpredávanejšie

2 položiek celkom
ledovy čaj citrus zazvor
€3,75

Pravé biele čaje Shou Mei, Pai Mu Tan a Snow Buds a pravý zelený čaj Bancha s osviežujúcou kombináciou citrónov a zázvoru.

13415
bai mu dan vizual JPG
Tip Imunita
€10,55

Exkluzívne čínsky biely čaj najvyššej kvality. BAI MU DAN - "Biela pivonka" - svetlozelené lístky s jemne nahnedlým okrajom a výskytom ochlpených striebristých koncových...

7856

Čajový Olymp vo vašej šálke. Nielen chuť, ale aj božská moc sa ukrýva v bielom čaji. Vďačia za to nerozvinuté púčiky a len tie najmladšie lístky, z ktorých lahodný čaj vzniká. Ich sila mladosť sa premieta do osviežujúceho výluhu s dávkou antioxidantov pre vaše telo.

Vychutnajte si jemnú chuť vzácneho bieleho čaje

Biely čaj je oproti zelenému a čiernemu čaju najmenej spracovaný a vďaka tomu si zachováva vysoké množstvo antioxidantov. Je nabitý polefenolmi - konkrétne katechínmi. Polyfenoly sú rastlinné molekuly, ktoré majú antioxidačné vlastnosti a chránia naše bunky pred poškodením zlúčeninami nazývané voľné radikály.

Vyrába sa zberom púčikov a listov čajovníka predtým, než sú plne otvorené. Biely čaj dostal svoj názov podľa skutočnosti, že púčiky majú v čase zberu na sebe drobné biele chĺpky. Lístky bieleho čaju sú oproti iným druhom čaju mladšie a minimálne spracované. Tekutina vyrobená z lúhovania mladých čajových lístkov a neotvorených pukov má svetlo žltý odtieň a zo všetkých čajov najjemnejšiu chuť.