Jarné upratovanie skladu! Stovky produktov výhodnejšie! NAKUPOVAŤ

Masky na spanie

Najpredávanejšie

12 položiek celkom

Špeciálne tvarované masky na spanie vďaka ktorým zablokujete svetlo v miestnosti brániace vášmu kvalitnému spánku. Masky jsou vhodné pre osoby trpiace zlým spánkom alebo na cestovanie v dopravných prostriedkoch či v miestnostiach, kde v noci nie je možné urobiť tmu. 

Prečo dnes potrebujeme masky na spanie? 

Pre kvalitný spánok je dôležité nielen eliminovať účinky modrého svetla, ktoré k nám prenikajú, ale počas noci je dôležité mať úplnú tmu. V minulosti, keď nebolo verejné osvetlenie bolo toto ľahšie. Ľudia oveľa skôr chodili spať a to v podstate so zapadajúcim slnkom. Vo chvíli, keď slnko zapadlo, bola úplná tma. V dnešnej dobe k nám prúdi svetlo po celú noc z ulíc verejného osvetlenia alebo okolitých budov. Tým je oveľa ťažšie nielen zaspať, ale tiež si dopriať naozaj hlboký spánok a to aj napriek tomu, že sa pred spaním vzdáme televízie aj ostatných zariadení produkujúcich modré svetlo, alebo aj blokujeme modré svetlo pomocou okuliarov.

Masky na spanie a úprava cirkadiánneho rytmusu

Svetlo, ktoré preniká k vašim očiam cez sietnicu potláča produkciu melatonínu, čo je hormón navodzujúci spánok. Melatonín sa v mozgu vyplavuje keď nie sú oči vystavené akémukoľvek svetlu. Úloha melatonínu je signalizovať mozgu, že je čas zaspať. Potlačením produkcie melatonínu sa narúša schopnosť zaspať a ovplyvňuje tak aj celkovú kvalitu spánku. Maska na spanie pomáha blokovať svetlo tým, že funguje ako štít. Ľahšie tak môžete upraviť cirkadiánny rytmus.

Cirkadiánny rytmus sú také naše biologické hodiny. Telo vďaka tomuto veľmi prepracovanému mechanizmu presne vie, kedy má byť aktívny, a kedy zapojiť všetky orgánové systémy, vrátane mozgu, ktorý oveľa lepšie funguje vo chvíli, keď sme dobre oddýchnutí. Oproti tomu s prichádzajúcim večerom a nocou spúšťa svoje regeneračné a obnovovacie procesy. Odpočíva telo i myseľ, aby všetko bolo pripravené do nového dňa. Ak je tomu opačne, stretávame sa cez deň veľkou únavou, zlou koncentráciou, poruchami pamäti, roztržitosťou a zlou náladou. Následkom toho večer nemôžeme zaspať a v noci sa častejšie budíme.

Preto sme do arzenálu na podporu spánku zaradili kvalitné anatomicky tvarované masky na spanie, ktoré zaručia, že sa k vašim očiam nedostane žiadny lúč svetla, ktorý by bránil kvalitnému spánku. Vyberať môžete z niekoľkých variantov, ktoré sa líšia ako tvarom, tak aj materiálom, z ktorého sú vyrobené. Masky na spanie nemusíte využiť iba doma, ale všade tam, kde by Vás mohlo rušiť okolité svetlo, ako sú napríklad dopravné prostriedky. Masky neprepúšťajú svetlo, sú ľahké, priedušné a pohodlné. Zaisťujú dostatok miesta okolo očí, takže netlačia na viečka.