NOVINKA! Lauf Preworkout! Nakupujte: TU
NOVINKA! BrainMax Sleep Magnesium! Nakupujte: TU
NOVINKA! Naša nová značka TrainMax! Nakupujte: TU

Ústne vody, ostatné

Najpredávanejšie

blight smile hvezdny usmev black garance
€77,80 –31 %
Pôvodne: €77,80  (–31 %)
€53,25
nasadka blight
€77,80 –31 %
Pôvodne: €77,80  (–31 %)
€53,25
ustni voda 500 ml
 
€9,35
4 položiek celkom
ustni voda 500 ml
Tip
€9,35
70171
Blight Smile - náhradná náplň pre bieliacu sadu (3 ks) 32688

Ústne vody svojim prírodným zložením majú hneď niekoľko výhod ako sa starajú o ústnu dutinu. Majú antiseptické účinky, pôsobia proti vzniku zubného kazu, podporujú regeneráciu ďasien, bránia množeniu baktérií v ústach a zaistia svieži dych. To všetko iba silou prírodných výťažkov ako je napríklad aloe vera, tea tree alebo klinček.

Prírodné ústne vody a ich zloženie

Existujú byliny, ktoré sú zvlášť prospešné pre zdravie ústnej dutiny a to najmä pre ich antibakteriálne vlastnosti. Také sú súčasťou prírodných ústnych vôd. V prvom rade by sme mali spomenúť klinček. Klinček obsahuje eugenol (zlúčenina, ktorá je protiplesňová, antiseptická a anestetická). Nielen, že pomáha svojimi antiseptickými vlastnosťami, ale je aj efektívny bojovník proti bolesti zubov.

Ďalšou bylinou je Bazalka posvätná tiež známa ako Tulsi a zabíja baktérie, ktoré sa skrývajú medzi zubami. Aby ste maximálne využili jej vlastnosti, každé ráno kloktajte čaj tulsi. Tento čaj strčí do vrecka aj najlepšie ústne vody.

V neposlednom rade by sme mali spomenúť aj muškátový oriešok. Jeho zlúčeniny ničí baktérie, ktoré spôsobujú povlak a zápach z úst. Muškátový oriešok obsahuje rovnakú zlúčeninu ako klinček (eugenol). Muškátový oriešok teda obsahuje antimikrobiálne vlastnosti.

A konečne bude reč aj o Aloe vera. Sukulente, ktorý je známy pre svoje prínosy na zdravie pokožky, je účinný na hojenie rán a má pozitívne účinky na zdravie ďasien, pretože dokáže zamedziť ich opätovnému krvácaniu. Aloe môžete taktiež použiť pri bolesti zubov.