NOVINKA! BrainMax Pure HHC & CBD ! Více: ZDE
Veľká novinka! Vlastná potravinárska výroba! Více: ZDE
NOVINKA: BrainMax Pure protein cookies ! Více: ZDE

Octy

Najpredávanejšie

4 položiek celkom
vizual kokosovy ocet PNG min
Akcia
€16,15 –20 %
€12,90

  BrainMax Pure kokosový ocot je získavaný z miazgy kvetov kokosových paliem, ktorý je následne 8-12 mesiacov fermentovaný. Ocot je zdrojom vitamínu C, B a tiež na...

35904
JV5 7929 EDIT chilli
€3,20

Nielen z paradajok, ale aj z tekvice sme upiekli kečup, ktorý je ešte o niečo zdravší. Pod našimi rukami sa tekvica premenila na lahodný 100% prírodný tekvicový kečup, ktorý...

6452/692
31566 emile noel ocet jablecny bio 500ml
€6,45

Zdravá náhrada klasického kvasného octu. Vonia po jablkách a má príjemne kyslastú chuť.

31566
17045 mostarna hostetin ocet jablecny bio 500ml
€2,90

Zdravá náhrada klasického kvasného octu. Vonia po jablkách a má príjemne kyslastú chuť.

17045

Ocot je v pomocníkom v kuchyni pri dochucovaní pokrmov. Dokáže z obyčajného jedla urobiť lahôdku. Ponúkame niekoľko druhov octov, záleží z čoho je vyrobený. Každý je iný - ako chuťou, arómou, tak koncentráciou a tiež spôsobom použitia v kuchyni. 

Ocot vzniká kvasením tekutín a potravín obsahujúci etylalkohol, ktorý sa premení na kyselinu octovú. Základom jeho chutí aj názvu je pôvodná surovina, z ktorej vzniká.

Druhy octov

Ovocný ocot - vzniká z ovocia, ktoré sa dá kvasiť. Najznámejší je jablkový. Má sladkastú a kyslastú chuť po ovocí. Na spodku pohára môžu mať kal, čo je prirodzený jav. Najčastejšie sa používa na podporu detoxikácie.

Kokosový ocotnajnovší ocot. Je získavaný z miazgy kvetov kokosových paliem, ktorý je následne 8-12 mesiacov fermentovaný. Ocot je zdrojom vitamínu C, B a tiež na mnoho minerálov ako je draslík, železo, meď alebo zinok. Používa sa do omáčok, marinád, šalátov či polievok.