32 položiek celkom
3v1 pansky krem JPG
€9,80
41937
olej midnightwood
Tip
€16,55
10658
Snímek obrazovky 2023 11 08 v 15.18.18
€9,80
47919
Hore
Ďalšie produkty

Naša pokožka je ako najväčší orgán schopná vstrebať všetko, čo na ňu nanesieme. A to je dostatočne dobrý dôvod, prečo si dopriať iba prírodné kozmetické produkty. Telové krémy a masla nie sú výnimkou. Naopak! Keďže sa jedná o produkty, ktoré denne používame, mali byť čo najkvalitnejšie.

Aké produkty vyberať a čomu sa vyhnúť?

Konvenčná kozmetika má na výber síce obrovskú škálu produktov, bohužiaľ obsahujú látky, ktoré preukázateľne škodia ako nášmu zdraviu (hormonálna nerovnováha ai). tak aj životnému prostrediu, kedy sa látky cez odpadové vody, dostávajú ďalej a ohrozujú a ničia vodný ekosystém, pretože nie sú prakticky vôbec biologicky odbúrateľné. Medzi typické prísady, ktoré konvenčná kozmetika obsahuje patria konzervanty ako je triclosan, parabény, formaldehyt, BHA, Methylisothiazolinone, Benzisothiazolinone. Ďalej obsahujú povrchovo aktívne látky, ktoré majú čistiaci efekt ako je DEA (Diethanolamine), MEA (Monoethanolamine) a TEA (Triethanolamine), SLS / SLES, PEG, PPG a silikóny. Týmto látkam odporúčame sa oblúkom vyhnúť.

Nič také v prírodnej kozmetike nenájdete! Rozumieme tomu, že študovať mnohokrát dlhý zoznam všetkých látok, ktoré produkty obsahujú je často nereálne. Dokonca sa uvádza, že látky, ktoré sú v kozmetike povolené sú v rádoch tisícov! Preto sme tento prieskum urobili za Vás. V tejto kategórii nájdete produkty iba s obsahom prírodných látok. Neobsahujú vyššie zmienené chemické látky a vyberať tak môžete už iba podľa typu pokožky. Tieto produkty prírodnej kozmetiky majú certifikácie EcoCert, CPK alebo CPK BIO, NaTrue, BDIH. Telové krémy s označením BIO regenerujú pokožku, udržujú ju sviežu a príjemná vôňa všetkých krémov zaručí nenahraditeľný pocit.