NOVINKA! Sada Yuna - kompletná starostlivosť o zdravie každej ženy! Viac: TU
NOVINKA! Wellmax - certifikovaná BIO kozmetika z Álp! Viac: TU
O chvíľu sú Vianoce! Mrknite na darčeky! Viac: TU
5 položiek celkom

Nie je víno ako víno. Skutočne zdraviu prospešné sú iba niektoré. Červené vína Primitivo z južného Talianska z oblasti Puglia alebo Manduria sú vína bohaté na resveratrol a ďalšie zdraviu prospešné látky. Ich chuť je ovocná s minimom triesloviny. Vhodná pre znalcov aj príležitostných konzumentov.

Víno a obsah resveratrolu

posledných rokoch je resveratrol predmetom výskumov predovšetkým ako podpora dlhovekosti a tiež ako pomocník kardiovaskulárneho zdravia. Vďaka svojim blahodarným účinkom je resveratrol tiež častým témou na poli alternatívnej i konvenčnej medicíny. Nezvyčajné nie je ani jeho popredné miesto v rade kozmetických produktov, predovšetkým proti starnutiu pleti a následným vzniku vrások.

Na začiatku 90. rokov boli účinky resveratrolu pomenované ako tzv. "francúzsky paradox". Zaznamenal ho írsky kardiológ Samuel Black na základe pozorovania nízkeho počtu prípadov srdcových chorôb u Francúzov. Napriek strave s vysokým obsahom nasýtených mastných kyselín mali Francúzi veľmi malý výskyt srdcových chorôb. V dôsledku toho sa ukázalo, že samozrejmosť, s ktorou Francúzi pijú červené víno, je do značnej miery spojený s nižším rizikom kardiovaskulárnych ochorení. Preto sme vytvorili sekciu, kde si môžete vybrať z niekoľkých výborných vín, ktoré sú bohaté práve na resveratrol.