9 položiek celkom

Naša značka BrainMax Pure prináša na výber z niekoľkých olejov. Bolo preukázané, že mononenasýtené tuky zlepšujú hladinu cholesterolu v krvi. Medzi také patria olivový olej, repkový olej, konopný olej, avokádo, orechy (mandle, pistácie, kešu, pekanové a lieskové orechy).

Olivový olej

Je za studena lisovaný panenský olivový olej vyrábaný v biodynamickom poľnohospodárstve zo zrelých olív odrody Picual v Španielsku. Vďaka vysokému dymovému bodu (až 210 °C) olivový olej sa hodí do teplej aj studenej kuchyne alebo na dochutenie vášho obľúbeného pokrmu. Náš BrainMax olivový DAILY sa hodí na každodenné použitie a je vhodný aj na vyprážanie a pečenie. Naopak verzia PREMIUM sa hodí len pre studenú kuchyňu, pretože je bohatá na prospešné živiny a má nižší dymový bod (180 °C).

Konopný olej

Získava sa z konopných semienok lisovaných za studena. Je považovaný za najvhodnejší rastlinný olej. Je výborný pre studenú kuchyňu. Do šalátu, nátierok, dresingov, a pod. Olej obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, ktoré telo potrebuje pre správnu funkciu a samo si ho nevyrobí. V konopnom oleji je ideálny pomer omega 3-6-9 mastných kyselín, vďaka ktorým je jedným z najcennejších olejov vôbec. Obsahuje až 80% nenasýtených mastných kyselín. Vhodný aj na ošetrenie pleti pre jedincov s citlivou pokožkou.

Kokosový olej

Extra panenský za studena lisovaný organický kokosový olej vyrobený z čerstvých kokosových orechov od filipínskych farmárov. Olej vyniká neutrálnou mierne kokosovou chuťou a vôňou a preto je ideálny do kuchyne na restovanie, vyprážanie alebo pečenie. Je vhodný na starostlivosť o pokožku a vlasy. Pri teplotách nad 24 °C olej skvapalní, pri chladnejších teplotách opäť stuhne. Na jeho kvalitu a nutričné ​​hodnoty to nemá vplyv.

MCT olej

Je šetrne extrahovaný z kokosov pestovaných v ekologickom a udržateľnom poľnohospodárstve. Ide o 100% triglyceridy kyseliny kaprylovej, ktoré sú  najviac ketogénnou časťou kokosu. Kyselina kaprylová je triglyceridom so stredným reťazcom (MCT C8). Vyznačuje sa ľahkou stráviteľnosťou a rýchlou metabolizáciou v pečeni. Vďaka tomu sa neukladá do tukových zásob, ale je využitá na produkciu ketónov = energie.

MCT je vhodný na zvýšenie výkonu organizmu, pretože sa vstrebáva priamo do krvi. MCT olej sa v tele neukladá a preto je dobrým doplnkom k diétam a redukcii hmotnosti. Na maximalizáciu pozitívnych účinkov je vhodné užívať pri keto alebo lowcarb diéte.