Novinka! BrainMax NeuroHacker, Dopamine Upgrade! Viac: TU
Nová receptúra! TestoBoss - Komplexné riešenie pre testoster0n! Viac: TU
Novinka! Kozie kolostrum! Viac: TU

Kondicionéry

Najpredávanejšie

12 položiek celkom

Prírodné kondicionéry sú šetrné k pokožke, vracia vlasom lesk, uľahčujú rozčesávanie, regenerujú vlasové vlákno a zanechávajú vlasy jemné. Zložením iba prírodných ingrediencií zabraňujú ich vysušovaniu a chráni vlasy pred poškodením.

Výnimočnosť prírodných kondicionérov

Dobrý kondicionér jemne obaľuje vlas a udržuje vnútornú rovnováhu lipidov. Vytvára ochrannú bariéru, vďaka ktorej je štruktúra vlasov hustá a odolnejšia voči vonkajším faktorom. Keď použijete prírodný kondicionér, vlasy vyzerajú hladké, lesklé a navyše sa ľahšie rozčesávajú.

Jednoducho povedané je na čase sa zbaviť konvenčných kondicionérov. Dnes už existuje nespočetné množstvo dôvodov, prečo preferovať prírodné zloženie u kozmetických produktov, ktoré používame na dennej báze. Hlavným dôvodom je najmä to, že konvenčné produkty sú nabité prísadami, ktoré sú škodlivé tak pre nás, ako aj pre životné prostredie.

Ktorým prísadám by ste sa v kondicionéroch mali vyhnúť?

  • Sufáty - zložkou číslo jedna, ktorej je potrebné sa vyhnúť sú práve sírany. Tieto chemikálie sa používajú ako penidlo v mnohých šampónoch alebo iných prípravkoch na vlasy, vrátane kondicionérov. Najčastejšie používané sulfáty sú larylsulfát a laurethsulfát sodný. Pokiaľ tieto uvidíte na etikete, vyhnite sa tomu.
  • Parabény - parabény sú chemikálie, ktoré sa používajú na predĺženie trvanlivosti produktu. Parabény tak konzervujú produkty, ale za akú cenu? Bohužiaľ parabény naša pokožka veľmi ľahko vstrebe.
  • Ftaláty - ftaláty sú v kozmetike používané ako spojivo.

Ako poznať prírodný kondicionér?

  • Neobsahujú žiadne škodlivé látky, vrátane konzervantov (preto prírodné produkty majú kratšiu trvanlivosť). Nesmú obsahovať zložky toxické alebo také, ktoré môžu dráždiť pokožku a vyvolať alergiu.
  • Ako konzervanty sú použité soli, esenciálne oleje, bylinné extrakty alebo napríklad med a cukor.
  • Majú certifikáty, ktoré zaručujú nezávadnosť a istotu prírodného zloženia - medzi najprísnejšie udeľované certifikáty patria - EcoCert, BDIH, Natrue alebo CPK.
  • Produkty nie sú testované na zvieratách - v takom prípade hľadajte na etikete označenie Leaping bunny.
  • Spracovanie produktov je šetrné, aby nedošlo k znehodnoteniu prírodných zložiek.

tejto sekcii nájdete mnoho kondicionérov, ktoré sa svojimi účinkami rovnajú tým konvenčným, ale na rozdiel od nich sú na prírodnej báze.