Hydrophil bambusová kefka pre deti (soft) - modrá

Kód: 6530
€4
Produkt bol vyradený

Udržateľne vyrobené produkty nemusia byť nudné. Dokazujú to aj tieto bambusové zubné kefky Hydrophil, ktoré sú vyrobené s maximálnym ohľadom na životné prostredie a s originálnym dizajnom. Vyzerajú naozaj skvelo a vynímať sa budú nielen vo vašej kúpeľni. Skúste ich pribaliť do batoha, ktorý si beriete na festival či víkend strávený pod širákom. Zaručene vzbudíte pozornosť!

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

Hydrophil bambusová kefka pre deti (soft) - modrá

100 % z obnoviteľných zdrojov.

Udržateľne vyrobené produkty nemusia byť nudné. Dokazujú to aj tieto bambusové zubné kefky Hydrophil, ktoré sú vyrobené s maximálnym ohľadom na životné prostredie a s originálnym dizajnom.

Vyzerajú naozaj skvelo a vynímať sa budú nielen vo vašej kúpeľni. Skúste ich pribaliť do batoha, ktorý si beriete na festival či víkend strávený pod širákom. Zaručene vzbudíte pozornosť!

Kefka je vyrobená zo 100 % obnoviteľných zdrojov. Jej telo je z bambusu a stredne mäkké štetinky z ricínového oleja. Domov vám, samozrejme, dorazí v ekologickej a recyklovanej papierovej krabičke. Ak sa pre ňu rozhodnete, aj vy prispejete k zníženiu výroby a spotreby plastových produktov.

Ku kefkám odporúčame dokúpiť aj praktický bambusový stojan. Buď menší na jeden kefku, alebo väčší na 3-4 kefky. A samozrejme tiež jednu z našich skvelých zubných pást (prípadne tých detských) alebo 100 %-ne prírodný prášok na bielenie zubov s aktívnym uhlím. K dôkladnej ústnej hygiene patrí tiež čistenie jazyka, ktoré už dávno nie je len očistnou jogínskou technikou. Jej prínosy už dnes uznáva aj moderná medicína. Pomocou tejto jedinečnej škrabky to pôjde samo!

Prečo bambus?

Bambus má rad výhod. Je ho veľa a rastie rýchlo (v správnych podmienkach zvládne až 1 meter/deň). To znamená viac kyslíka a viac spracovaného CO2. Na svete pokrýva asi 32 mil. ha (naozaj veľa futbalových ihrísk) a na jeho pestovanie netreba žiadne pesticídy, pretože je prirodzene antibakteriálny. A to sa prenáša aj do kefiek - antibakteriálne látky vedia hubiť najrôznejšie zárodky baktérií, ktoré by nám inak robili v ústach neplechu. No a okrem toho všetkého je bambus naozaj pevný a príjemný do ruky.

Navyše je rozložiteľný a tak najjednoduchším riešením je (až doslúži) vrátiť ho späť Zemi - prosto ho niekde v lese zakopať. Nebude to dlho trvať a rozloží sa. Druhou možnosťou je jednoducho ho spáliť.

Čo je to vlastne ten ricínový olej?

Ricínový olej je rastlinný olej pochádzajúci zo semien ricínu obyčajného, ktorý rastie predovšetkým v Indii, Číne a Brazílii. Skladá sa asi z 80 % z olejových kyselín, ktoré sú používané na výrobu polyamidových vlákien, teda nylonu, na štetinky kefky. Lenže! Aj napriek tomu, že ide o látku čisto prírodnú, neznamená to, že ak z nej vyrobíte (bio) plast, tak že je biodegradabilná. Až teda kefka doslúži, hlavu so štetinkami odlomte a hoďte do zmesového odpadu. Telo kefky potom môžete zakopať alebo vyhodiť v lese, rozloží sa.

A čo farby?

Asi dáva zmysel, že keď už si Hydrophil zakladá na 100 %-nej čistote svojich výrobkov, nebude používať žiadne chemické farby. A je to tak. Spolupracujú s firmou AURO, ktorá sa už vyše 30 rokov venuje výrobe farieb z prírodných látok. Ich farby sú ľahko odbúrateľné, nezaťažujú životné prostredie a navyše sú, aspoň podľa nás, fakt pekné.

A budú mať pandy čo žrať?

Na bambusové kefky a puzdra sa používa odroda moso bambusové čiže listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis), ktorú pandy nežerú. Pandy veľké, ktorých je vo voľnej prírode len asi 1700 jedincov, sa živia predovšetkým odrodami Pseudosasa japonica (mambus metakem), Phyllostachys nigra (čierny bambus) a Phyllostachys bissetii (listoklasec Bissetov). Rovnako tak pandy červené. Nemusíte teda mať obavy, že by ste brali pandám bambus od papuliek.

A zase tá Čína!

Áno, je to tak. Aj tieto kefky sú vyrábané v Číne. Ale zodpovedne. Chlapci z Hydrophil továreň poznajú, pravidelne ju navštevujú a majú neustály prehľad o tom, čo sa v továrni deje a ako prebieha samotný proces výroby. Chcete vedieť, kde sa narodila vaša kefka? Potom si pozrite toto video:

Ako správne čistiť je potrebné zistiť!

"Rob všetko tak, ako najlepšie vieš", hovorí jedno z toltéckých prísloví. Aj to čistenie zubov sa dá robiť správne a zle. Tak si zopakujme zásady:

 • čistí sa od ďasien k zubom, jemnými krúživými pohybmi (žiadne drhnutie ako ryžákom),
 • žuvacie plochy až nakoniec, 2-3 x denne,
 • raz z toho používajte medzizubnú kefku a/alebo zubnú niť,
 • pomaly a dlho je lepšie ako rýchlo a zbesilo,
 • po jedle s čistením počkajte 30 minút.

Pár tipov na záver

 • Kefku meňte ideálne raz za 3 mesiace - až sa štetinky začnú štiepiť.
 • Ak ste chorí (chrípka/kašeľ/nádcha...) počkajte, kým sa neuzdravíte a potom kefku vymeňte.
 • Meňte aj pasty - mikroflóra v ústach si zvyká rýchlo a je potrebné ju neustále prekvapovať :-).Vyberte si farbu, ktorá vás práve baví a urobte si z čistenia zubov rituál.
 • A pretože je Hydrophil o vode, tak vedzte, že kefku stačí namočiť a potom prepláchnuť. Voda nemusí tiecť celú dobu, čo si čistíte zuby.
 • Buďte pri čistení zubov hydro-usilovní, vyplatí sa to. :-)

Farba

modrá

Dĺžka štetín

12 mm

materiál

 • telo: udržateľne pestovaný bambus
 • štetinky: nylon z ricínového oleja

Počet radov štetín

4

počet štetiniek

cca 800

hrúbka vlákna

6 mil. = 0,1524 mm

Trieda jemnosti štetín

Soft

Krajina pôvodu

Vyrobené zodpovedne v Číne.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: