laSaponaria Opaľovací krém SPF 50 BIO, 125ml

Kód: 23188
€23,40
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Vhodný aj pre bábätká! Ultra jemný a účinný opaľovací krém s prírodnými minerálnymi filtrami, ktorý chráni pred UVA a UVB žiareniu. Ľahko sa aplikuje vďaka dávkovaču, dobre sa rozotiera a nezanecháva biele stopy. Je špeciálne vyvinutý pre pokožku bábätiek a inak citlivú až alergickú pokožku. Ochráni vás aj pred tým najagresívnejším slnkom.

Detailné informácie

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo
Sme skúsení. Radi poradíme!
Testujeme, čo predávame
Testujeme, čo predávame
Overujeme vysokú kvalitu produktov.
Rýchla expedícia
Rýchla expedícia
Produkty máme skutočne na sklade.
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Pri nákupe nad 80 eur.

Podrobný popis

laSaponaria Opaľovací krém SPF 50 BIO

Ultra jemný a účinný opaľovací krém s prírodnými minerálnymi filtrami, ktorý chráni pred UVA a UVB žiareniu. Ľahko sa aplikuje vďaka dávkovaču, dobre sa rozotiera a nezanecháva biele stopy. Je špeciálne vyvinutý pre pokožku bábätiek a inak citlivú až alergickú pokožku. Ochráni vás aj pred tým najagresívnejším slnkom.

Opaľovacia starostlivosť laSaponaria obsahuje prírodné minerálne filtre oxid zinočnatý a oxid titaničitý, ktoré účinne chránia pred B aj UVA slnečnému žiareniu. Všetky produkty opaľovacej starostlivosti sú tiež dermatologicky testované na citlivú pokožku a 100% bez nebezpečných nanočastíc. Krém je ďalej odolný voči vode, je však na uvážení každého zákazníka, ako často bude ochranu obnovovať.

Krém obsahuje navyše ošetrujúce látky ako vitamín E, extrakt zo slnečnice a vodu z granátového jablka pre ochranu pokožky pred oxidačným procesom a starnutím. Pokožka tak zostáva hebká a hydratovaná, nie vysušená ako po použití bežných opaľovacích krémov.

Použitie

Naneste krém rovnomerne na pokožku pred tým, než sa vystavíte slnku. Použité množstvo ovplyvňuje trvanie ochrany (viac krému = väčšia ochrana). V priebehu dňa niekoľkokrát opakujte, najmä po kúpeli (hoci je krém odolný voči vode, vždy je lepšie ochranu obnoviť). Je dôležité vyhnúť sa slnku medzi 11 a 14 hodinou a chrániť dojčatá a deti pred priamym slnečným žiarením. Pozor, pred prvým použitím vyberte poistku.

Zloženie

Aqua, Zinc Oxide, Cocos Nucifera Oil*, Caprylic/Capric Triglyceride, Punica Granatum Fruit Water*, C13-15 Alkane, Propanediol, Helianthus Annuus Seed Oil*, Tri(Polyglyceryl-3/Lauryl) Hydrogenated Trilinoleate, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Oryzanol, Lauroyl Lysine, Polyhydroxystearic Acid, Silica, Magnesium Sulfate, Magnesium Stearate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Citric Acid, Phenethyl Alcohol, Undecyl Alcohol. *z ekologického poľnohospodárstva

Prečo nás laSaponaria chytila za srdce

 • Všetky produkty sú 100% z prírodných a vysoko kvalitných surovín, a navyše v BIO kvalite.
 • Stojí za ňou silný príbeh, ktorý chce nielen predávať produkty, ale predovšetkým šíriť osvetu.
 • Podporuje sociálne projekty, Fair trade a všetko čo robí, robí srdcom.
 • Na maximum využíva lokálne suroviny a spolupracuje s miestnymi uvedomelými farmármi.
 • Má premakaný etický dodávateľský reťazec a nula pochybných surovín
 • Používa z veľkej časti recyklované plasty alebo bioplasty a celkovo stále inovuje svoje obaly k väčšej udržateľnosti
 • Všetky produkty sú výsledkom remeselnej ručnej výroby.
 • Produkty nielen nádherne voňajú a vyzerajú, ale ponúkajú vysokú kvalitu za férovú cenu.

Bežným opaľovacím krémom sa radšej vyhnite

Väčšina opaľovacích krémov v regáloch supermarketov či lekární nie je nič iné ako chemický koktail. Obsahujú parabény (konzervačné látky), často hliník, umelé vône (najčastejšie alergény) a chemické filtre (napr. Oxybenzon, benzofenón, oxyphenone a ďalšie). Na chemické filtre pozor. Niektoré chránia iba proti UVB žiareniu, nie však proti UVA (napríklad octinoxate, octisalate, cinoxate, aminobenzoic acid, amiloxate či enzacamene). Na krabičke teda vždy hľadajte, či je tam označená aj ochrana proti UVA žiareniu. Fyzikálne (minerálne) filtre, ktoré sa používajú v skutočne prírodných opaľovacích krémoch všeobecne fungujú najlepšie a odrážajú najviac slnečného žiarenia. Chemické filtre navyše produkujú voľné radikály, ktoré poškodzujú bunky. Môžu spôsobovať i narušenie hormonálnej rovnováhy.

Pre lepšiu roztierateľnosť výrobcovia tiež zmenšujú čiastočky, aby sa krémy lepšie rozotierali. Z mikro sa tak stáva nano. Nanočastice sú už tak malé (menšie ako 100 nm), že môžu prejsť kožou a spôsobiť v tele problémy. Je vhodné sa im vyhýbať.

Bežné krémy sú tiež úplne nevhodné pre vodný život, takže keď sa natretí kúpeme, tak prispievame k toxicite vôd a morí.

Voľte minerálne filtre

V prírodných opaľovacích prostriedkoch sa pre ochranu pred UV žiarením používajú zlúčeniny, ktoré možno získať z minerálov, čiže nerastov. Najčastejšie sú oxid titaničitý (titanium dioxide, TiO2) a oxid zinočnatý (zinc oxide, ZnO). Tie nemôžu pokožku dráždiť ani alergizovať a sú úplne bezpečné. Fungujú na čisto fyzickom princípe - na pokožke vytvoria slabú vrstvu, ktorá UV žiarenie odráža.

Čo znamená ochranný faktor SPF / LSF?

V prvom rade - SPF a LSF znamenajú úplne to isté. SPF je skratka pre anglické Sun protection factor, kdežto LSF pre nemecký Lichtschutzfactor. Oboje znamená slnečný ochranný faktor. SPF udáva mieru ochrany pred slnečným žiarením. Zjednodušene povedané, jedná sa o násobok bežnej doby, po ktorú môžete byť na slnku bez toho, aby ste sa spálili.

Najbežnejšie bezpečná doba na slnku pre bežnú pleť je asi 15 minút. Faktor 30 túto dobu predlžuje na 30-násobok, čo znamená 450 minút čiže 7,5 hodiny. Treba však mať na pamäti, že napríklad pri mori (kde dochádza k utieraniu uterákom) alebo v horských podmienkach je intenzita vyššia.

Aký je rozdiel medzi ochrannými faktormi?

Medzi ochrannými faktormi nie je prekvapivo tak veľký rozdiel, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Experti na pôsobenie SPF uvádzajú, že SPF 30 blokuje najviac 97,4% UVB žiarenia, zatiaľ čo SPF 50 blokuje 98%. Rozdiel je teda naozaj veľmi malý.

Aké je percento ochrany pred UVB žiarením?

 • SPF 15 - 93 %
 • SPF 30 - 96,7 - 97,4 %
 • SPF 50 - 98 %
 • SPF 50+ - 98,3 %

Odporúčame teda používať ochranné krémy s minimálnou hodnotou SPF 30 a viac. Osoby s veľmi citlivou pokožkou by mali voliť prípravky s maximálnou možnou ochranou.

Pozor, veľmi vysoké SPF môže vytvárať pocit, že na slnku môžeme stráviť oveľa viac času a budeme dostatočne chránení. Hodnota SPF však nesúvisí s dobou strávenou na slnku, skôr udáva podiel blokovaných slnečných lúčov. Opaľovacie krémy sú účinné len vtedy, ak sú aplikované v dostatočnom množstve a často, bez ohľadu na hodnotu SPF.

Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

UVB žiarenie je zodpovedné za spálenie kože, kdežto UVA preniká hlbšie a podieľa sa na starnutí pokožky. Obe žiarenia tak majú pri dlhšej expozícii na pokožku negatívny vplyv a v najhoršom prípade môžu spôsobiť aj rakovinu kože. SPF faktor vyjadruje ochranu proti UVB žiareniu. Ak je na krabičke uvedené ešte UVA v krúžku (bez čísla), tak to znamená, že výrobok spĺňa normu, ktorá prikazuje, že UVA musí mať faktor aspoň vo výške 1/3 faktora pre UVB.

Vyberajte teda vždy také krémy, ktoré buď jasne komunikujú aj UVA ochranný faktor alebo majú aspoň UVA v krúžku. Na čo sa môžete v produktoch laSaponaria spoľahnúť? Už od samého začiatku v laSaponarii podporujú miestnych malých farmárov, ktorí do svojej práce a produktov dávajú srdce. Táto sieť sa Postupom času rozrástla a v laSaponarii sú na ňu právom hrdí. Je to spolupráca, ktorá má naozaj zmysel. Popri tom používajú aj niekoľko Fair trade certifikovaných surovín, ktoré pomáhajú sociálnym projektom a miestnym komunitám všade po svete. laSaponarii to myslí so svojimi surovinami naozaj vážne, a preto sú ich produkty tak čisté a bez pochybných prísad.

Presne týmto prístupom si nás značka naozaj získala.

Jasné správy majú za úlohu oznamovať aj logá priamo na produktoch. Toto vypovedá o tom, že všetky ingrediencie pochádzajú z etického dodávateľského reťazca, pomáhajú sociálnym projektom a miestnym komunitám. Druhé potom označuje, že jedna alebo viac surovín je certifikované ako Fair trade.

 

Logo Cosmetic biológico hrdo oznamuje a dokladá BIO kvalitu produktov. Vydáva ho externý certifikačný orgán CCPB, ktorý pri pravidelných kontrolách overuje, že suroviny zodpovedajú danej kvalite. Skúma ale aj ďalšie zložky výroby vrátane obalov a dodávateľských reťazcov.

Žiadne utrpenie, žiadne testovanie na zvieratách a žiadne živočíšne suroviny. Toto logo síce nevydáva žiadna externá autorita, je ale čestným slovom a vyhlásením samotnej laSaponarie, ktorá je členom VIVO - talianskej neziskovej organizácie proti testovaniu na zvieratách, ktorá audituje svojich členov.

Poctivá remeselná ručná výroba. To je posolstvom tohto loga, ktoré rozpráva príbeh o tom, že keď do každého vyrábaného kúsku niekto vloží srdce, je to poznať.

Balenie

125 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: