Novinka! Blight Recovery Belt - riešenie bolestí a zápalov bez liekov a chémie. Zakúpite ZDE

Re-Sack Net - Síťovinový sáček na ovoce a zeleninu (1 ks)

Kód: 3608
€3,38
Skladom

Re-Sack Net je úžasne praktický pomocník pre vaše nákupy na farmárskych trhoch alebo v obchodoch. Už nikdy nebudete musieť použiť ani jeden zbytočný jednorazový mikroténový sáčok . Re-Sack je vyrobený z biobavlny, pohodlne unesie niekoľko kilogramov, má šikovnú šnúrku na zabezpečenie obsahu a rozhodne sa vám na rozdiel od tých obyčajných nepretrhne.

Detailné informácie

Podrobný popis

Re-Sack Net - sieťovinová sáčok na ovocie a zeleninu

 Re-Sack Net je úžasne praktický pomocník pre vaše nákupy na farmárskych trhoch alebo v obchodoch. Už nikdy nebudete musieť použiť ani jeden zbytočný jednorazový mikroténový sáčok . Re-Sack je vyrobený z biobavlny, pohodlne unesie niekoľko kilogramov, má šikovnú šnúrku na zabezpečenie obsahu a rozhodne sa vám na rozdiel od tých obyčajných nepretrhne.

Všetky Re-sáčky sú vyrobené z biobavlny a vyprodukované za férové ​​mzdy. Majú certifikát GOTS - svetový štandard pre udržateľne vyrobený textil z vlákien v BIO kvalite.

Vrecko je priehľadné, takže si predavač váš nákup môže ľahko skontrolovať. Bez problémov na neho prilepíte a potom zase zložíte cenovku z váhy. A ak sa zašpiní, nevadí - je prateľný (ale pozor, môže sa asi o 10% zraziť).

Zeleninu či ovocie môžete umývať priamo v ňom - ​​uschne za chvíľočku. A na rozdiel od mikroténových sáčkov v Re-Sáčky ovocie a zelenina dýchajú, takže vám zostanú dlhšie čerstvé. Môžete v nich aj skladovať.

Jednorazové sáčky zamorujú naše životné prostredie

Len v Európskej únii sa ročne vyprodukuje okolo 100 miliard plastových vrecúšok. Rovnako ako u jednorazových nákupných tašiek je drvivá väčšina použitá len raz a potom končí v koši alebo poletuje v okolí.

V Česku je priemerná spotreba 400 plastových vrecúšok na osobu ročne. Predstavte si tú hromadu odpadu, ktorú môžete zachrániť.

Ako Re-Sacky prať?

Všetky produkty od Re-sáčkov môžete prať do maximálnej teploty 30 ° C. Na pranie používajte výhradne ekologické pracie prostriedky a nepridávajte aviváž.

Po prvom praní sa môžu zraziť o 10 - 12%.

Stal sa pre vás svet bez odpadu vášňou či poslaním? Alebo sa ešte len s myšlienkou zero waste zoznamujete? Či tak alebo tak, určite vás zaujme veľká sonda do týchto hlbín!

 

Prečo sú Re-vrecka tak skvelé

Všetky Re-sáčky sú vyrobené z biobavlny a vyprodukované za férové mzdy. Majú certifikát GOTS - Global Organic Textile Standard, svetový štandard pre udržateľne vyrobený textil z vlákien v BIO kvalite. Ten zaručuje plnenie veľmi prísnych kritérií ako pri pestovaní surovín, ich spracovanie, výrobe aj označenie produktov a to ako z hľadiska ochrany prírodných zdrojov, tak i pracovných podmienok pre robotníkov

Voľte radšej biobavlnu

Prečo biobavlna? Bežne pestovaná bavlna zaberá necelé 3% zo svetovo obrábanej pôdy, ale spotrebuje zhruba 25% všetkých insekticídov a 10% všetkých herbicídov vyrobených na svete. Pri pestovaní bavlny sa používajú chemikálie zakázanej pri pestovaní plodín a bavlna je spracovávaná za použitia ďalších toxických látok, z ktorých časť vo vláknach zostáva a dostáva sa do kontaktu s pokožkou.

Farmy ekologického poľnohospodárstva, kde sa biobavlna pestuje, usilujú o vybudovanie biologicky rozmanitého poľnohospodárskeho systému a udržanie úrodnosti pôdy prirodzenou cestou.

O značke Re-Sack

Príbeh firmy Re-Sack začal v roku 2010, keď Sjoerd van der Helm, zakladateľ firmy, bol na praxi v Los Angeles. Tam si všimol, že vláda zakázala rozdávanie plastových vrecúšok na ovocie a zeleninu, ktoré sú všade v Európe v obchodoch bežné. Rozhodol sa teda vytvoriť značku Re-Sack a distribuovať v Európe znovu použiteľné vrecúška, ktoré sú vyrobené z biobavlny a hravo nahradí stovky tých jednorazových. Sjoerd zároveň pod svojou ďalšou značkou Made Sustained distribuuje aj iné produkty, ktoré znižujú množstvo odpadov - ako sú termosky, fľaše či znovu použiteľné obaly na desiatu či obed.

Balenie

1 ks

Výrobca

Re-Sack

Veľkosť

23 x 18cm

Materiál

100% Biobavlna

Váha 

42g

Nosnosť

Niekoľko kilogramov 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Tašky a sieťovky
Hmotnosť: 0.05 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: