Pomôžte nám! S jarným upratovaním skladu! Viac: ZDE

Mango - sladká tropická pochúťka

Kto by nepoznal mango, sladké tropické ovocie, ktoré sa prvýkrát objavilo v Indii pred viac než 5000 rokmi. Okolo roku 300 nášho letopočtu sa semená manga rozšírili z Ázie na Stredný východ, do Východnej Afriky a Južnej Ameriky. Dnes už sa mango konzumuje po celom svete. India je dodnes najväčší producent manga. Nasleduje Čína, Thajsko a Indonézia. Naviac po celom svete existuje viac než 500 odrôd. Ich veľkosť, tvar, farba a chuť sa navzájom líšia. Môže byť oranžové, žlté, zelené ale aj červené.

Mango je výnimočné, pretože má najrozmanitejšiu škálu vitamínov a minerálov. Je to perfektný zdroj vitamínu C, beta karoténu, vitamínov skupiny B a z minerálov môžeme k mangu priradiť železo, vápnik a horčík s draslíkom -  dva minerály, ktoré sú absolútne nevyhnutné pre reguláciu krvného tlaku. Naviac má mango prirodzene nízky obsah sodíku, čo je mikroživina, ktorá by mala byť obmedzená u osôb s vysokým krvným tlakom.

19642-3_mango-brainmarket-infografika-sk

Vláknina

Nesmieme tiež zabudnúť na množstvo vlákniny, ktoré mango obsahuje. V 100g manga nájdeme 2,6 g. Vláknina je dôležitá pre náš tráviaci systém, pretože pomáha v pohybe čriev a čím viac má konkrétna potravina vlákniny, tým sýtejší sa cítime a stačí nám teda aj menšia porcia. Preto je mango vhodnou dopoludňajšou desiatou aj v redukčnom stravovaní. Mango obsahuje tráviaci enzým (podobne ako banán) amylázu, ktorá pomáha rozkladať škroby na jednoduchšie sacharidy. Možno aj preto sa v tradičnej čínskej medicíne používa mango k posilneniu tráviaceho systému. Nie je to ale jediné čo vláknina dokáže. Je tiež dôležitá pre znižovanie hladiny krvného cukru.

Mango obsahuje tiež luteín a zeaxanthin. Dva antioxidanty, ktoré podporujú zdravie našich očí a pomáhajú znižovať riziko makulárnej degenerácie očí. Ochorenie, pri ktorom dochádza k strate centrálneho videnia a postupne tiež k úplnej strate zraku.

Prášok z manga

Zrelosť manga poznáme podľa toho, že je mäkké a pod šupkou má výraznú žlto-oranžovú farbu. Správne zrelé mango by nemalo mať trpkú chuť. Také mango nie je zrelé a je lepšie ho ešte nechať pár dní "odpočinúť". Avšak mango k nám putuje cez pol sveta a tak sa zberá často príliš skoro. Dozrieva teda až cestou. Naše mango prechádza lyofilizáciou, to znamená, že je usušené mrazom, zbavené vody a výsledkom je zakonzervované ovocie, z ktorého sa potom robí prášok. Týmto si udrží všetky živiny a je zaručená dlhšia trvanlivosť. 

Výhody prášku z manga

  • Skutočná chuť, ktorá je zachovaná lyofilizáciou.
  • Zachovanie všetkých živín.
  • Ľahké zaradenie do každodenného jedálnička.
  • Omnoho dlhšia trvanlivosť. 
  • Živiny z manga si tak môžete dopriať aj v zimných mesiacoch.

Prášok z manga potom ľahko primiešate do jogurtu, ovsenej kaše, smoothie, proteínu, zmrzliny alebo môžete použiť ako jednu z ingrediencií k príprave sladkých dezertov.

 

 Ak ste v článku zaznamenali chybu alebo preklep, dajte nám, prosím, vedieť na mail korektura@brainmarket.sk. Ďakujeme!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie